Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Pijany uderzał syna. Został zatrzymany przez policjantów.

Wczoraj szczycieńscy policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca Szczytna, który mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu wszczął awanturę ze swoim małoletnim synem. Jak ustali policjanci, pod nieobecność matki chłopca, mężczyzna szarpał syna. 45-latek, który stosował przemoc fizyczną został zatrzymany przez funkcjonariuszy i osadzony w policyjnej celi. Należy pamiętać, że każdy, kto stosuje wobec swoich bliskich przemoc, a także jeżeli stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia tychże osób, może zostać izolowany. Funkcjonariusze wszczęli procedurę Niebieskiej Karty, czyli przeciwdziałania przemocy w tej rodzinie.

Wczoraj wieczorem szczycieńscy policjanci zostali pilnie wezwani do jednego z mieszkań na terenie naszego miasta. W wypowiedzi jaką usłyszał oficer dyżurny od zgłaszającej była informacja, że ojciec jest agresywny wobec swojego małoletniego syna. Funkcjonariusze, którzy natychmiast pojechali pod wskazany adres zastali nietrzeźwego 45-latka oraz kilkunastoletniego chłopca. Jak się okazało mężczyzna stosował wobec syna przemoc fizyczna oraz psychiczną. 45-latek, który stanowił realne zagrożenie dla zdrowia chłopca został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Izolowanie sprawcy przemocy od bliskich wspólnie zamieszkujących osób, to uprawnienie policjantów, które ma na celu ochronę tych bliskich.

Szczycieńscy policjanci wszczęli procedurę przeciwdziałania przemocy w tej rodzinie. Dzisiaj śledczy ustalają od jakiego czasu i jakie formy agresji stosował 45-latek wobec członków swojej rodziny.