Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Policjant wraz z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej z wizytą u pensjonariuszy w Piasutnie.

Policjant dzielnicowy z gminy Świętajno wraz z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej odwiedzili dzisiaj mieszkańców Środowiskowego Domu Samopomocy w Piasutnie. Mundurowi przedstawili uczestnikom spotkania charakter swojej służby oraz przypomnieli o zasadach prawidłowego poruszania się po drogach. Na pamiątkę, ale przede wszystkim do codziennego użytkowania mieszkańcom Domu Samopomocy wręczono opaski odblaskowe.

Dzisiejszego przedpołudnia policjant dzielnicowy z terenu gminy Świętajno wraz z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej odwiedzili mieszkańców Środowiskowego Domu Samopomocy w Piasutnie. Filia szczycieńskiej placówki otacza opieką osoby niepełnosprawne na terenie powiatu.  Niezwykle istotną  jest rola przedstawicieli służb aby prezentować zasady poprawnych i pożądanych społecznie zachowań.

Mundurowi przedstawili pensjonariuszom charakter swojej służby. Ponadto przypomnieli reguły jakimi powinni kierować się wszyscy użytkownicy ruchu drogowego. Ważnym elementem dyskusji było wykorzystywanie elementów odblaskowych. Na pamiątkę dzisiejszego spotkania a także w celu codziennego wykorzystania, pensjonariusze otrzymali opaski odblaskowe. Wszyscy zgodnie obiecali, że teraz nie będą się z tymi odblaskami rozstawali.