Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Pomoc sąsiedzka okazała się nie do przecenienia.

Wczoraj wieczorem zaniepokojony mieszkaniec Świętajna powiadomił szczycieńskich policjantów o tym, że jego sąsiadowi na pewno stała się jakaś krzywda, ponieważ od ponad doby nie wychodzi z domu. Niepokój mężczyzny był spowodowany tym, że szyby w oknach mieszkania były zaszronione, rower sąsiada stał przed domem a wejście na posesję, było nieodśnieżone. Funkcjonariusze, którzy weszli do wskazanego mieszkania zastali leżącego pod pościelą w głębokim śnie mężczyznę. Zasinienie jego twarzy mogło wskazywać na to, że pomoc nadeszła w porę. Na szczęście uwaga sąsiedzka zapobiegła tragedii.

Uwaga sąsiadów oraz interesowanie się życiem innych wczorajszego wieczora w Świętajnie przyniosło bardzo dobry skutek. Szczycieńscy policjanci około godziny 21.00 zostali telefonicznie powiadomieni przez jednego z mieszkańców Świętajna, że jego sąsiad, który jest zawsze aktywny od ponad doby nie był widziany na dworze. Zawiadamiającego zaniepokoił fakt, że szyby w oknach mieszkania sąsiada są zaszronione, rower stoi przed domem a wejście na posesję jest zaśnieżone. Funkcjonariusze, którzy przybyli pod wskazany adres weszli do środka mocno wychłodzonego mieszkania i zobaczyli leżącego w łóżku pod pościelą mężczyznę. Na szczęście mężczyzna znajdował się w głębokim śnie. Jednak zasinienie jego twarzy mogło wskazywać na to, że interwencja sąsiedzka zapobiegła tragedii.

Należy tu zaznaczyć, że zainteresowanie losem ludzi mieszkających za tzw. ścianą, może skutkować często uratowaniem komuś zdrowia a nawet życia.

Policjanci apelują i proszą o każdorazowe powiadamianie służ o przypadkach zauważenia osób potrzebujących pomocy. Okres zimowy, a co za tym idzie niskie temperatury,  są czasem dużego zagrożenia wychłodzeniem organizmu.